Ürünümü iade etmek/değiştirmek istiyorum, İade/Değişim Şartları nedir?

Satın aldığınız ürünü iade/değişim talebinizi, mağazadan teslim aldığınız günden itibaren  7 iş günü içinde bilgi@hayalimdekigelinlik.com.tr e-posta hesabımıza e-posta göndererek iletebilirsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyon, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade/Değişim Koşulları :

-İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
-Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
-Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
-Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
Yukarıda belirtilen iade şartlarına dikkat ederek iade/değişim için merkez mağazamıza Hayalimdeki Gelinlik / Fevzi Paşa cad. No:52 Kat:1 İstanbul/Fatih adresine ilk değişim işleminizi ve iadelerinizi gönderebilirsiniz.

Tüzel kişi iadeleri:

Siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından kesilir ve Hayalimdeki Gelinlik ‘e iletilir. İade faturası kesilmeyen ve Hayalimdeki Gelinlik’ e ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

Tüzel kişi olarak Hayalimdeki Gelinlik’ den satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.

İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi ne zaman yapılacak?

İade talebiniz onaylandığında, iade bedelinizi;

 Ödeme nakit yapıldıysa siparişinizi vermiş olduğunuz mağazalarımızdan alabilirsiniz. Yalnız kredi kartı ile yapılan ödemelerde iade kabul edilmez.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödersiniz. Bu doğrultuda, ürününüzü sipariş vermiş olduğunuz mağazaya gönderici ödemeli olarak kargo ile geri gönderebilirsiniz.

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?
Ürününüz Hayalimdeki Gelinlik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 10 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, bilgi@hayalimdekigelinlik.com.tr’ den veya sipariş verdiğiniz mağazayı arayarak takip edebilirsiniz.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

Yeni aldığım ürün kusurlu çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüzle ilgili yaşadığınız kusur sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından ürününüzü gönderici ödemeli olarak kargo ile gönderebilirsiniz.

Ürününüz Hayalimdeki Gelinlik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelemeye gönderilir. Yetkili Departman tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Departman’ın vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürün aynı ürünün yenisi ile değiştirilebilir, iadesi alınarak bedel ödemesi yapılabilir ya da onarımı gerçekleştirilerek tarafınıza geri gönderilebilir.

Ancak ürününüzdeki kusur,  “kullanıcı hatası ” (çarpma, düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse; herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?  

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunlar için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından kargo ile gönderici ödemeli olarak ürününüzü iade/değişim için sipariş vermiş olduğunuz mağazaya geri gönderebilirsiniz.

Ürününüz hayalimdekigelinlik.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir.