Farkli Kopyasi Kopyasi 9

Dekolteli Gelinlik Tercih Edecekler İçin Önemli Bilgiler

Dekolteli gelinlik özellikle düğün anını çok daha çarpıcı ve özel hale getirmeyi sağlayabilir. Düğün gününde gelinin biraz daha çarpıcı görünmesi için tercih edilen dekolteli gelinlik modelleri sadece göğüs kısmında açıklığı ifade etmez. Sırtı açık, yırtmaçlı veya göbeği açık olabilir.

Dekolteli Gelinlik Nasıldır?

Dekolteli gelinlik tanımı gereğince hem vücut tipini orantılı olarak göstermeye hem de dikkatlerin gelinlik üzerine çekilmesini sağlar. Genel olarak bu modeller isimlerini bulundukları bölgeden alır ve göğüs, omuz, bacak dekolteli gibi çeşitleri bulunmaktadır. Göbeği ve sırtı açık olan gelinlik modellerinin popülerliği de son dönemlerde artış göstermektedir.

Omuz Dekolteli Gelinlikler

Omuz dekolteli gelinlik çeşitleri sık olarak tercih edilen modellerdir. Geniş omuzlu olan gelinler bu gelinlikleri tercih ederek harika bir görünüm elde edebilir. Omuzların öne çıkarılması için illüzyon yakalı ve tek omuzlu gelinlik modelleri de yardımcı olabilir. Modern ve şık görünüm sunan bu modellerde ise saçları uzun olanlar gelin topuzu yaparak daha çarpıcı görünüm elde edebilir.

Sırt Dekolteli Gelinlikler

Sırt dekolteli gelinlik modelleri son yıllarda sık tercih ediliyor. Sırtı açık olan bu modellerin pek çok çeşidi bulunuyor. Genel olarak ise A kesim gelinlikler önde duruyor. Özellikle düğün günü iddialı olmayı isteyen gelinlerin tercih edecekleri bu gelinlikler ideal seçim olacaktır. Bazı modellerde kalçaya kadar dekolte bulunuyor ve daha çarpıcı bir görünüm sergiliyor.

Daha dengeli dekolte isteyenler için ise sırtta küçük bir pencere açan modeller de tercih edilebilir. Ancak sırt dekolteli gelinlik tercih etmek için belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Her şeyden önce ince bel, şekilli bir sırt ve pürüzsüz ten olması daha etkileyici görünüm sunacaktır.

Göğüs Dekolteli Gelinlikler

Göğüs dekolteli gelinlik modelleri en çok tercih edilen gelinlik modellerinden birisi oluyor. Straplez, V yaka çeşitleri de göğüs dekoltesi için en sık tercih edilen yaka modellerini oluşturuyor. Beden olarak kilolu olanlar göğüs dekolteli gelinlikler ile dikkatleri üst kısımda toplayabilir. Bunun yanında ince yapılı olan gelinler için ise japone yakalı tasarımlar daha etkili sonuç verecektir.

No Comments

Leave a reply