Farkli Kopyasi Kopyasi 4 1

Düşük Omuzlu Gelinlik Seçmeden Bilinmesi Gerekenler

Düşük omuzlu gelinlik seçimi zarafeti ve romantik görünümü öne çıkarmak için düğününüzde çok işlevsel olacaktır. Ancak düşük omuzlu gelinlikler için seçim yapmadan önce göz önünde tutmanız gereken belirli noktalar bulunuyor. Bu noktalar ile birlikte gelinlik seçimini çok daha sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

Düşük Omuzlu Gelinlik Nedir?

Düşük omuzlu gelinlik tanımı itibariyle omuzları açık bırakan ve genelde göğüs kısmına kadar açık yakaya sahip olan gelinlik modellerini ifade eder. Gelinliğin yaka türüne bağlı olarak bütün olarak kollara devam eden ve yakaya da sonradan tutturma yapılarak tasarlanacak şekilde yapılan iki çeşit düşük omuzlu gelinlik bulunur.

Kimler Düşük Omuzlu Gelinlik Tercih Etmeli?

Düşük omuzlu gelinlik modelleri zarafeti ve şıklığı öne çıkarmak için son derece etkili olacaktır. Ancak bu modeli seçecek olanların belirli noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Bu tarz yaka tipi daha çok dar omuz yapısına sahip olan gelin adayları tarafından tercih edilmelidir. Düşürülen kol yapısı omuzları daha geniş gösterecektir. Bu tarzı ayrıca armut tipine sahip gelin adayları da tercih edebilir. Fakat bu vücut tiplerinin yanında güzel durduğunu düşünen tüm gelin adayları da düşük omuzlu gelinlik tercih edebilir.

Ancak çok geniş omuz yapısına sahip olan gelin adayları bu modelleri tercih etmemelidir. Aksi halde çok geniş bir görüntü sergileyebilirler.

Düşük Omuzlu Gelinlik İçin İdeal Kumaş Tipi

Düşük omuzlu gelinlik için kumaş tipi de önem taşır. En fazla kullanılan kumaş türü danteldir. Dantel kumaşın tercih edilmesinde temel neden ise üst bedenin genel olarak dantel ve hareket kolaylığı sunmasından kaynaklıdır.

Diğer bir sık tercih edilen kumaş türü ise şifon kumaşlardır. Özellikle ipek saten, ipek tafta gibi kumaşlardan hareketle tasarlanmış olan kabarık gelinlik modelleri ile birlikte kullanılmaktadır. Bu sayede gelinliğin ağır görünüm sergilemesinin de önüne geçilir.

Düşük omuzlu gelinlikler için bir diğer nokta da kol seçimi olarak öne çıkıyor. Omuzları düşürdükten sonra devam edecek olan kol yapısının gelinliği tamamlamasına dikkat edilmelidir. Devam edecek olan omuz yapısını tamamlayacak tarzda kol görünümü de göz önünde tutulmalıdır.

No Comments

Leave a reply