prueba de vestido 1

Gelinliği Almak mı, Kiralamak mı Avantajlı?

Gelinlik tercihi evlenme aşamasında olan her kadın için oldukça zor bir seçimdir. Gelinliğini seçecek olan kişiler sadece beğendiği modeli değil kendi bedenine en uyumlu olan modeli de seçmelidir. Bu anlamda kişilerin vücut tipi hayallerindeki gelinliğe uymazsa büyük bir hayal kırıklığı olur. Bu sebeple gelinlik seçmek oldukça meşakkatli bir süreçtir. Bununla birlikte gelinler, gelinliklerini kiralama ya da satın alma arasında kalabilir. Bunun için iyi bir karar verilmesi gerekmelidir.

Gelinlik Satın Almakla Kiralamak Arasındaki Farklar

Gelinlik seçmek için ilk olarak ödeme yöntemi belirlenmelidir. Yani kiralamak mı daha mantıklı yoksa satın almak mı diye düşünmek gerekir. Çünkü kişiler hayallerindeki her gelinliği istediği ödeme yönteminde bulamayabilir. Kiralık gelinlikler standart olarak dikilir. Her modelde gelinlik bulunsa da üzerindeki detaylar ve aksesuarlar bellidir. Aynı zamanda bu detayları değiştirmek kiralık gelinliklerde mümkün değildir. Aynı zamanda kiralık gelinliklerde bedenler de standarttır. Kişilerin beden ölçülerine göre küçük işlemler yapılsa da gelinliğe zarar vermemek için büyük işlemler yapılamaz. Örneğin kısa boylu birinin beğendiği model çok uzunsa uzunlukta herhangi bir kesim yapılamayacağı için gelin kendisini gelinlik içerisinde rahat hissedemez. Bu durumda da kişinin vücuduna tam oturan bir gelinlik elde edilemeyebilir.

Satın alınan gelinlikler üzerinde ise istenen her detay baştan yaratılabilir, çıkarılabilir ve eklenebilir. Böylece gelinler hayallerindeki gelinliğe kavuşabilir. Bununla birlikte gelinliğin modelinin en doğru şekilde görülebilmesi için kişinin üzerine oturması gerekir. Bu sebeple vücuda tam olacak şekilde dimini yapılabilir, uzunluğu da gelinin isteğine göre ayarlanabilir.

Gelinlik Almak

Gelinlik almak bu özel günden kalan anıyı bir ömür saklamaya da yarayacaktır. Bazı kişiler satın aldıkları gelinlikleri kızlarına hatta torunlarına da göstererek bu anıyı her zaman yaşamak isteyebilir. Düğünün en önemli olan parçası evde gelinlik saklama aşamalarına dikkat ederek saklanarak bir ömür boyu bu anıyla birlikte yaşanır. Kiralık gelinlikler genelde farklı gelinlerin de düğünlerinde onlara eşlik etmiştir. Yani 2.el gelinlik de denilebilir. Bu durumda insanlar kendilerini o gelinliğe ve o düğüne ait hissetmez. Bu da düğün gününün gidişatını olumsuz yönde etkileyebilir.

No Comments

Leave a reply