be80fdd66f5835f7918909bc2754a73d 1

Gelinlik Alırken Sık Yapılan Hatalar

Gelinlik alışverişi gelin adayları için çok heyecan ve keyif verici bir süreçtir. Özellikle çok kısa sürmesiyle de düğün tadı damakta bırakırken, bu kısa anın sorunsuz geçmesi için de büyük bir çaba göstermeniz gerekir. Gelinlik, düğünün en önemli parçası olduğundan gelinlik seçiminde yaygın yapılan hatalara düşmemeniz önemlidir.

Vücudun Yapısı Göz Ardı Edilmemeli

Gelinlik modelleri arasından seçim yaparken bir tanesi çok hoşunuza gitmiş olsa bile zevklerinizden öte vücut yapısını göz önünde tutmanız gerekir. Çünkü her gelinlik modelinin üzerinize olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Vücut tipinize uygun gelinliği seçmek için vücut analizi yapmalı ve uygun gelinliği seçmelisiniz.

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçimi için bir diğer önemli konu da doğru gelinliğin kullanılacak yere göre seçilmesidir. Örneğin kır düğününde çok uzun kuyruğa sahip olan bir gelinlik seçmeniz doğru tercih olmayacaktır. Bunun için gelinlik seçiminden önce düğünün gerçekleşeceği alana karar vermeniz çok daha yerinde olacaktır. Sonrasında ise düğünün yapılacağı alanın özellikleri göz önünde tutularak gelinliği seçebilirsiniz.

Son Provayı Dikkate Alın

Gelinliğinizi tercih ettikten sonra son prova çok büyük önem taşır. Düğüne çok kısa süre kala yapılan bu son ve genel prova gelinliğin üzerinizde nasıl duracağını anlamanız için yardımcı olacaktır. Özellikle son anda alınan kilolar iyi bir gelinlik deneyimi yaşamanızın önüne geçebilir. Bunun yanında gelinlik için yapılacak olan son tadilatlar da yine son prova ile belli olacaktır. Bu yüzden son prova yapmayı asla ertelememeniz gerekiyor.

Etek Boyu ve Ayakkabı Arasındaki İlişki

Gelinlik seçimi için en önemli noktalardan birisi gelinliğin boyu ile ayakkabı arasında kurulan ilişkide görülüyor. Gelinliğin etek boyu kesin şekilde kullanacağınız ayakkabılar ile uyumlu olmalıdır. Göz ile fark edilmeyecek küçük yapıda olan bir topuk farkı bile büyük önem taşır. Eteğinizde bulunan küçük kısalık bile oyuncak bebek gibi görünmenize yol açabilir. Bu durum ise düğünde yaratacağınız etkiyi ciddi oranda kısıtlarken mutluluğunuzun da önüne geçerek sorun yaratır. Eteğinizin boyu ayakkabılarınızı göstermemeli ama yeri de süpürmemelidir.

No Comments

Leave a reply