Farkli Kopyasi Kopyasi 11

Gelinlik Alışverişine Nasıl Başlamalı?

Gelinlik alışverişi düğün heyecanının en güzel ve özel taraflarından birisidir. Evlenenler için gelinlik alışverişinde zamanlamayı doğru olarak ayarlamak son derece önemlidir. Özellikle bu süreç kapsamında kontrol listesinin hazırlanması işlerin de büyük ölçüde kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Düğün Öncesi Hazırlıklar

Düğüne ne kadar çok süre varsa alışverişe başlamak için de zamanlama o kadar iyi olacaktır. Özellikle gelinlik satın almak için önceden karar vermek büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bunun için de ilk olarak düğün bütçesinin kararlaştırılması yararlı olacaktır. Gelinlik için ayrılan pay da belirlenmelidir. Ancak sadece gelinlik modeli düşünülmemelidir. Bunun içine ayakkabı, duvak, gelin buketi, saç aksesuarı ve gelin çantası gibi aksesuarların da girdiği göz önünde tutulmalıdır.

Sonrasında ise en önemli nokta gerekli araştırmaları yapmak olarak öne çıkıyor. Gelinlik alışverişi öncesinde ne tür bir gelinlik istediğinizi anlamanız yararlı olacaktır. Bunun kararlaştırılması için de düğün mekanın, düğünün genel konseptinin ve hangi mevsimde düğün yapılacağının göz önünde tutulması gerekir. Şayet kır düğünü yapılması isteniyorsa tüllerden oluşan, fazla detay içermeyen sade modeller iyi bir seçenek olabilir. Eğer bir otel düğünü yapılması planlanıyorsa bu durumda prenses kesim gelinlik mekana daha iyi uyum sağlamak için yararlı olacaktır.

Süreç kapsamında yapılması gereken önemli noktalardan birisi de vücut tipinin anlaşılmasıdır. Kendinize en çok yakışacak olan gelinlik modeline ağırlık vermeniz büyük yarar sağlayacaktır. Örneğin armut vücut tipine sahipseniz balık gelinlik modellere göre A kesim gelinlikler tercih etmek daha iyi bir seçenek olacaktır.

Gelinliğin şıklık sunması ve hayalinizdeki gelinliğe ulaşmanız için modelin doğru şekilde kararlaştırılması çok önemlidir. Yanlış bir gelinlik istediğiniz mutluluğu yakalamanızda engel olabileceği gibi aynı şekilde tüm düğün heyecanınızı da kaçırabilir.

Gelinlik seçiminde yakınlarınızdan destek almanız da büyük önem taşıyor. Bu kişi anneniz, ablanız, kardeşiniz veya arkadaşlarınız olabilir. Farklı görüşler almak hem yapıcı olacak hem de nihai gelinliğe karar vermenizi sağlayacaktır. Unutmamanız gereken en önemli noktaların başında gelinlik seçimini bir kez yapıyor oluşunuzdur ve üzerinizde en güzel duran gelinlik modelini seçmek istemelisiniz.

No Comments

Leave a reply