Farkli Kopyasi Kopyasi 1

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik almadan önce bilinmesi gerekenler hayalinizdeki gelinliği çok daha kolay şekilde bulabilmeniz için yardımcı olur. Hayatınızın en özel ve mutlu gününde tüm ışıltıları üzerinize çekmek için doğru gelinliği tercih etmek adına belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Doğru Gelinlik Araştırması

Doğru gelinliği seçmek için öncelikle modeller arasında araştırma yapmanız gerekir. Günümüzde gelinlikler hem geleneksel hem de modern tasarımlara sahiptir. Bu kapsamda tam olarak istediğiniz modele karar vermek için çeşitli modelleri gözden geçirmek yararlı olacaktır. Ancak bu kadar çok model arasında doğru karar vermek için ise gelinliklerin ortak noktalarını bulmak gerekir. Bunun için de kişisel isteklerinizi ve zevklerinizi ön planda tutabilirsiniz.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçimi için önemli olan bir diğer konu da vücut tipine uygun gelinlik seçimidir. Öncelikli olarak vücut tipleri göz önünde tutulmalıdır;

  • Kum saati
  • Armut
  • Elma
  • Ters üçgen
  • Dikdörtgen

Bu vücut tiplerinden hangisine sahip olduğu belirlenmeli ve sonrasında buna göre gelinlik seçimi yapılmalıdır.

Gelinlik İçin Bütçe Ayarlamak

Gelinlik tercihi için bütçe de önemlidir. Düğün gününde gelininin şıklığını arttıracak ve tüm dikkatleri üzerine çekecek olan gelinliğin fiyatını belirlerken modele, kumaşa ve benzeri detaylara göre fiyatın arttığını göz önünde tutmalısınız. Gelinlik için ayrılacak olan bütçeyi en üst seviyede tutabilirsiniz. Bunu belirledikten sonra ise gelinliği seçmek de kolay olacaktır.

Gelinliği Önceden Almak

Düğün günü herhangi bir aksaklık yaşamamak için gelinlik alışverişini bir an önce tamamlamak çok iyi olacaktır. Genel olarak düğün gününden altı ay öncesinden gelinlik bakmaya başlamak yararlıdır. Ancak gelinliği almaya karar vermek için düğünden birkaç ay öncesinde adım atmak daha iyi olacaktır. Çok önceden gelinliği almak kilo gibi olası sorunlara dönük olarak problem yaşatabilir. Bu durum ise tercih ettiğiniz gelinliği kullanmamaya yol açabilir.

Gelinlik Kararı Vermek

Gelinlik kararı vermek için kendinizi iyi hissettirecek ve güzelliğinize vurgu yapacak modelleri seçebilirsiniz. Seçim sırasında sevdiklerinizden yardım almak ve gelinliğin nasıl görüneceğini de anlamak çok yararlı olacaktır. Aynı zamanda kendinizin çok hoşuna gidecek bir gelinliğin her zaman doğru karar olabileceğini de aklınızda tutabilirsiniz.

No Comments

Leave a reply