1616105831 5 p svadebnii manikyur dlya nevesti 5

Gelinlik İçin Kol Modeline Nasıl Karar Verilir?

Gelinlik için kol modeli tercihi yapmak oldukça önemlidir. Kol modeli hem gelinliğin çeşidine göre hem de gelinin vücut tipine göre değişiklik gösterilir. Kol modelleri gelinliğin bütün havasını değiştirdiği için oldukça önemli bir seçimdir. Gelinliğin modeline göre, gelinin omuz genişliğine göre ve kol yapısına göre tercih yapılmaktadır.

Yarım Kollu Gelinlik

Yarım ya da kısa kollu gelinlik modellerini daha çok geniş omuzlu gelinlerin tercih etmesi gerekir. Kısa boylu ve hafif kilolu kişiler de yarım kol gelinlik tercihi yapabilir. Yarım kol modelde sırt dekoltesi olan gelinlikler oldukça revaçta modellerdir.

Kap Kol Gelinlik

Küçük kase formunda ve omuz başlarını kaplayan modellere kap kol denir. Omzunu daha dar göstermek isteyen gelin adayları bu modelde tercih yapabilir. Kol kısımları genelde güpürlü ya da dantelli olur. sade gelinliklere bir hareket katmak için tercih edilir.

Kelebek Kol

Gelinlik kol modeli olarak en çok tercih edilenler arasında kelebek kol modeller vardır. Vintage ya da bohem tarzda olan tasarımlarda kelebek kol sıklıkla kullanılır. Gelinliğin omuz kısmından takılır ve koltuk altları açıktır. Genelde fırfır ve volan formunda tasarlanmıştır. Gelinliğe hareket katmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği modeldir.  Üst kolunda fazlalık olduğunu düşünen gelinler kelebek kol modeli ile fazlalıkları kamufle edebilir.

Uzun Kollu

Uzun kol modeli her gelinlik kesimine uyum sağlar. Omuzdan başlayıp bilek kısmına kadar uzanan bir modeldir. Özellikle güpürlü ve dantelli kumaştan tasarlanır. En çok kullanıldığı ol tipi de düz inen kollardır. Fit kola sahip olan gelinler uzun kollu modeli tercih edebilir.

Bishop Kol

Uzun kol modeli arasında yer alan Bishop kol modeli dirseğe kadar düz bir şekilde iner ve dirsekten sonda bollaşarak İspanyol kol gibi açılır. Bilek kısmında manşette tutturulur. Genelde şifon ve tül gibi dökümlü kumaşlardan yararlanılarak yapılır. Bishop kol modeli gelinliğe oldukça romantik bir hava katar.

İspanyol Kol

Gelinlik çeşitleri arasında İspanyol kol model kullanılan gelinliklere de sıklıkla rastlanır. Omuzdan bileğe kadar dar bir şekilde iner ve bilekten bollaşır. İspanyol paça kol tipi fazlalıkları kapatmak için en çok tercih edilen modellerden biridir.

No Comments

Leave a reply