Farkli Kopyasi Kopyasi 1 1

Gelinlik ile Rahat Hareket Etme

Gelinlik ile rahat hareket etme her gelinin düğün sırasında isteğidir. Korse, tarlatan, kuyruk gibi aksesuarlar ile normalde haraket etmek çok zor hal alıyorken belirli ipuçları ile birlikte gelinliğiniz ile daha rahat hareket edebilirsiniz.

Gelinliği Giyme Aşaması

Gelinlikle rahat hareket etme aşaması ilk olarak gelinliğinizi giyerken karşınıza çıkacaktır. Gelinlik provasında fark edileceği gibi gelinliği giymek son derece güç olabilir. Saç ve makyajın önceden yapılmasına dikkat edilmelidir. Bunun yanında gelinliği giymek için mutlaka yardım alınmalıdır. Arkadaşlarınız da gelinliğinizi giymeniz için yardımcı olabilir.

Aksesuarları Kullanmak

Gelinlik aksesuarlar ile tamamlandığı için bu eşyaların seçimine de dikkat etmek gerekiyor. Buradaki temel nokta düğün esnasında hareket ederken, dans ederken, konuşurken gelinliğin rahat vermesini sağlayacak doğru iç çamaşırı seçimidir. Özellikle sırt ve göğüs dekoltesi ile kullanılacak olan özel tasarıma sahip olan iç çamaşırları daha fazla güven ve rahatlık sunacaktır.

Duvak modelleri güzel olmalarına karşılık taşıma açısından çeşitli sorunlar yaratabilir. Eğer uzun duvak kullanılıyorsa adım atarken çok dikkatli olunmalıdır. Hatta uzun duvak tercihi için zorunluluk yoksa uzun duvak kullanmamak daha iyi olacaktır. Yine de duvak kullanılıyorsa düğüne giriş yaptıktan sonra duvak çıkarılmalı ve bir köşede tutulmalıdır.

Gelinliğin kuyruğu da tıpkı duvak gibi sorun yaratabilir. Gelinliğin kuyruğu şayet uzunsa rahat hareket etmeyi çok etkileyecektir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için etekliğin arka tarafına ve kuyruğun uygun yerine kopça dikilmesini sağlayabilirsiniz. Bu ufak dokunuş düğün esnasında rahat hareket etmeyi sağlayacaktır.

Ayakkabılar da rahat ve mutlu bir düğün geçirmek için büyük önem taşıyor. Gelinliğin tamamlayıcısı olmasına karşılık ayakkabılarda sadece şıklık değil konfor da ön planda olmalıdır. Her ihtimale karşı düğün esnasında yedek ayakkabı bulundurmanız bu türden bir sorun ile karşılaşmamanız açısından yararlı olacaktır. Ayrıca etek boyu da hem topuklu ayakkabıya hem de yedek ayakkabıya uygun olarak ayarlanmalıdır.

Eteğin kontrolü de gelinlikle rahat hareket etmek açısından önemlidir. Eğer eteğinizi kaldıracak durumda değilseniz hafif tekme atabilirsiniz. Bu tekme hareketi eteği havalandıracağı için ayağınıza dolaşmasını da engelleyecektir.

No Comments

Leave a reply