Farkli Kopyasi Kopyasi 3

Gelinlik Seçimi Öncesinde Son Kararlar

Gelinlik seçimi hayatınızın en özel ve mutlu gününde şıklığınızı, güzelliğini en iyi şekilde yansıtmak için çok önemlidir. Gelinlik tercihi öncesinde son olarak belirli noktalara dikkat etmeli ve bu noktaları göz önünde tutarak karar vermelisiniz.

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Düğün mekanına göre gelinlik seçimi tercihte bulunurken en çok dikkat etmeniz gereken etmenlerden birisi olarak öne çıkıyor. Örneğin düz kesim bohem bir gelinliğin otel düğününde giyilmesi istenilen etkiyi yakalamak açısından başarısız olacaktır.

Bu türden bir düğün için yani otel veya kapalı alanda yapılacak düğünler için tamamı dantelden oluşan balık gelinlik modelleri seçmek daha yararlı olacaktır. Şayet vücut hatlarınıza güvenmiyorsanız bu durumda ışıltılı taşlar ile süslenen, kuyruklu gösterişe sahip A ya da prenses kesim gelinlik tercih edebilirsiniz. Kır düğünü veya açık hava düğünü yapacaksanız bu durumda şifon kumaştan tasarlanmış olan gelinlik modelleri iyi bir seçim olacaktır.

Düğün Konseptine Göre Gelinlik Seçimi

Düğün konseptine göre gelinlik seçimi de sürecin önemli parçalarından birisi olarak öne çıkıyor. Eğer konsept yapıda bir düğün planlanıyorsa bunun en önemli tamamlayıcısı gelinlik olacaktır. Örneğin vintage konseptte düğün yapılacaksa 20’lerin ruhunu yansıtacak olan modeller seçilmelidir. Bunu sağlamak için de etek kısımlarında püskül taşıyan zarif modeller seçilebilir. Eldiven, kafes duvak, saç bandı gibi aksesuarlar da ihmal edilmemelidir.

Mevsime Göre Gelinlik Seçimi

Mevsime göre gelinlik seçimi de yine gelinliğin yapısını belirlemek için önemlidir. Eğer mevsim için çok fazla üzerinde durmak istemiyorsanız tüm mevsimlere uygun gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak bunun yanında belirli mevsimlere uygun olarak tasarlanmış olan gelinlikleri de seçmeniz mümkün.

Baharda düğün yapıyorsanız uçuş sağlayan eteklere sahip, çiçekli güpür taşıyan ince kumaşlı gelinliler seçebilirsiniz. Yaz mevsimi için ise tüllerin daha sık olduğu ve dekolte taşıyan gelinlikler iyi bir tercih olacaktır. Sonbahar için ise dantel detayların bulunduğu, kırık beyaz tonlarında bulunan gelinlikler ideal olabilir. Kış düğünü için ise saten kumaştan yapılan ve taşlarla süslenen daha ışıltılı gelinlik modellerini seçebilirsiniz.

No Comments

Leave a reply