15875586800.14032800

Hangi Mevsime Hangi Gelinlik Tercih Edilir?

Mevsime göre gelinlik modeli seçmek hem ortama uyum sağlamak hem de düğünle bütünleşmek için gereklidir. Çünkü her mevsimin modası, ışığı farklıdır. Bununla bağlantılı olarak gelinliğin modeli de farklı olmalıdır. Örneğin yaz aylarında daha parlak ışıl ışıl gelinlikler tercih edilirken sonbaharda giyilecek gelinlik modeli daha sade kumaştan olmalıdır.

Bahar Gelinlikleri

Baharda evlenecek olan gelin adayının gelinlik modelinin kumaşı tül, şifon ya da saten olmalıdır. Bahar gelinlikleri bu kumaşlardan tasarlanan sade bir görüntü kazandırılmalıdır. Bahar aylarında yağmura yakalanma olasılığı yüksek olduğu için gelinlik hem açık hem de kapalı mekana uyum sağlamalıdır. Gelinlik rengi ise taş rengi, ten rengi, pudra rengi ya da uçuk pembe olarak tercih edilebilir.

0

Yaz Gelinlikleri

Yaz gelinlik modelleri mini, askısız ya da sırt dekolteli olabilir. Havuz başında ya da kır düğününde evlenecek olan gelin adayları renkli taşlarla süslenmiş bir askısız model tercih edebilir. Plaj ya da tekne düğününde daha hareketli ve mini gelinlik modeli tercih edilmelidir. Kulüplerde ya da restoranda bir düğün yapılacaksa sırt dekolteli gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Yaz aylarındaki aksesuarlar daha canlı renklerde olmalıdır. Canlı renklerle kuşatılmış her türlü payet, pul ve taş süslemesi gelinliğe farklı bir hava katar.

Son Bahar Gelinleri

Son bahar gelinleri, gelinliklerine daha romantik bir hava katabilmek için dantel, ipek, tafta ya da saten modelleri tercih etmelidir. Balo salonu, kulüp ya da restoranda yapılacak düğünlerde kırık beyaz, cappuchino, somon rengi gelinlik tercih edilebilir. Gelinlik bu renklerde olacaksa aksesuarlar daha sade olmalıdır. Daha minimal modellerde mücevherler tercih edilmelidir.

Kış Gelinlikleri

Kış gelinlik çeşitleri daha çok askısız, dantelli, bolerolu ve kollu modeller olmalıdır. Kış düğünleri mecbur kapalı alanda olacağı için gelinlik üzerinde olmasa bile aksesuarlarda kış renkleri kullanmak gelinliğe çok güzel bir hava katar. Siyah eldivenler, tok kırmızı güller ile süslenmiş bir gelinlik buketi ya da bordo renkli bir kumaş son dönemlerde oldukça iddialı gelinlik modelleri arasında yer alır. renkleri de kış düğünlerine uyum sağlar.

No Comments

Leave a reply