gelinlik makyajı

MODERN GELİNLERİN 10 MAKYAJ KURALI

Mükemmel görünmek isteyen gelinler için makyajın kusursuz olması önemli. Bazen güzel görünmek için yapılan hatalar, aslında hüsran ile sonuçlanıyor. Gelin makyajında dikkat etmeniz gerekenlere göre hareket edin.

Sandığınızdan çok etkileyici olmak için Hayalimdeki Gelinlik size eşlik ediyor. Aksesuar seçimi ve çok daha fazlası, sunulan kreasyon ile gelinlik modelleri sizi düğün hazırlıkları içinde telaş yapmadan hayallerinize ulaştırıyor.

  1. Stresten Uzak Durun

Doğal güzellik için yapmanız gereken elbette stresten uzak durmak. Göz altı morluklarınızın olmaması, cildinizde herhangi bir cilt probleminin olmaması, tabii ki stresten uzak durmanız ile olacak. Bunun için düğün hazırlıklarınızı yaptığınız sırada makyajınızın kusursuz olmasını istediğinizi bilerek, stresten uzaklaşın. Psikolojik olarak rahatlamaya çalışın.

  • 1 Hafta Öncesinde Hazırlıklar Tamamlansın

Cilt bakımı, masaj ve buna benzer işlemlerin artık tamamlanması şart. gelin makyajı için kişinin bir hafta öncesinde cildinin kusursuz şekilde hazır olması isteniyor. Bunu bilmeniz halinde, direkt olarak o süreç içinde hazırlıklarınızı tamamlamaya çalışacaksınız.

  • Makyöz Seçimi

Evet. Makyajınızı kimin yapacağı konusunda seçiminizi yapın. Bunun için profesyonel bir tercih yapmanız önemlidir. Pozitif enerjisi olan ve bu alanda işinin ehli olan birinin makyajınızı yapması, kusursuz olmasını istediğiniz ilk detayının tamamlanmasını sağlayacaktır.

  • Fondöten Seçimi Dikkat
gelinlik makyajı 1

Cilt tonunuza göre seçim çok önemli. Bunun için elbette makyözünüzün de nasıl bir seçim yaptığı önemli olacak. Ancak kişinin cilt tonu koyu ise ya da açık ise ona göre bir seçim yapılması makyajın kusursuz olması için şart. Doğal gelin makyajları dendiğinde, elbette kişinin yüzünde makyaj olduğunun çok da belli olmaması gerekiyor. Bunun için mutlaka ilk olarak kullanılacak olan fondöten özen ile seçilmek zorunda.

  • Koyu Renklerden Uzaklaşın
gelinlik makyajı 2

Doğal bir görünüm olması için beyazlar içinde olan sizin yüzünüzün çok da dikkat çekmemesi şart. bunun için koyu göz makyajlarından uzak durulması gerekiyor. Sadelikten yana olan gelinlerin toprak tonlarını, şeftali tonlarını tercih etmesi son derce önemli.

  • Doğal Ruj Rengi

Dudaklarınız doğal gözükmeli. Ruj renginizi ona göre seçmelisiniz.

  • Konsepte Uygun Makyaj
gelinlik makyajı 3

Düğün konseptinize göre elbette ojelerinizin, rujunuzun ya da göz makyajınızın koyu renklerde olması da uygun olabilir.

  • Arkadaş Tavsiyesi

Hiç korkmadan onlara gerçek fikirlerini sorun. Düğün makyajı için uygun olup olmadığını, eklenmesi gereken bir yer olup olmadığını öğrenin. Fikrine önem verdiğiniz kişilere göre hareket etmekten çekinmeyin.

  • Takma Kirpik Seçimi

Kirpiklerinizin çok uzun olması rahatsız edici olabilir. Doğal seçim olmasına dikkat etmeniz kullanım açısından da sizin avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

  1. Güzelliğinizin Farkına Varın

Kendinizi güzel hissetmek en önemlisi… farkına varın.

RİSE İN 19 size en özel fırsatları sunuyor. Hayallerinizi süsleyen aksesuarlarla sizden güzeli yok.

No Comments

Leave a reply