Sade Gelinlik Tercih Edeceklere Tavsiyeler

Gelinlik düğün gününde muhteşem görünmek için olmazsa olmaz giysidir. Gelinliğin doğru seçimi de gelinliğin modelinin öne çıkarmasına yardım olur. Bu nedenle gelinler ilk olarak kendi bedenlerine hakim olmalıdır ve buna yönelik bir gelinlik seçimi yapmalıdır. Sade gelinlik ise her vücut tipine uygun olacak şekilde üretimi yapılmaktadır.

Sade Gelinlik Çeşitleri

Gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen çeşitlerden biri sade gelinliktir. Özellikle son dönemlerde klasik ve sade görünüm daha çok ön planda olduğu için gelinler evleneceği zaman gelinliklerini de sade olarak tercih eder. Sade gelinlik taşsız, dantelsiz, kabarık olmayan şekildedir. Sade gelinlik giyecek olan gelinlerin kendilerini ön plana çıkarmak için saç, makyaj ve aksesuar seçimleriyle biraz daha kendini göstermelidir. Böylece düğün gecesinde unutulmaz bir görüntü elde etme şansına sahip olurlar.

Sade Gelinlik Tavsiyeleri

Sade gelinlik genel olarak açık alanda, kır düğünlerinde tercih edilmektedir. Fakat gelinin tarzına ve zevkine göre kapalı salonlarda da tercih edilebilir. Sade gelinlik giymeyi tercih eden gelinler makyajlarını daha ön planda tutabilir. Ağır bir göz makyajı sade olan gelinliklere oldukça uyum sağlar. Göz makyajının rengi de kullanılacak olan aksesuarlara uyumlu olacak şekilde yapılabilir. Örneğin gelinin takacağı zarif kolyenin rengi pembe ise göz makyajı da pembe tonlarda olabilir. Sade gelinlik giymeyi tercih eden gelinlerin ayakkabı seçimi biraz daha ön planda olmalıdır. Örneğin taşlı ve platformlu bir ayakkabı sade gelinliklerin altına çok yakışır. Stiletto model topuklu ayakkabılar da gelinliğin altına tercih edilebilir.

Sade gelinlik giyen gelinlerin aksesuarları da sade ve zarif olmalıdır. Özellikle boynu ve omuzları açık bir gelinlik tercih eden kişiler ince taşlı ve zarif bir pırlanta kolye takabilir. Düğünlerde genelde davetliler gelinlik üzerinde altın takmayı sevdiği için küpe, bileklik gibi aksesuarlar da daha ince olmalıdır ki gelinliğin sadeliğini bozmasın. Sade gelinlik için saç modeli de sade olmalıdır. Gelinin saçlarının modeline göre değişse de ensede sıkı bir topuz sade gelinliklerde çok tercih edilir. Kısa saçlı kişilerde de su dalgası modeliyle sade gelinlik ön plana çıkarılır.

No Comments

Leave a reply