uzun abiye

Uzun Abiyeleri Kimler Tercih Etmeli ?

Özel gün ve geceler için tasarlanmış olan kıyafetler abiye olarak adlandırılır. Düğün, nişan, yılbaşı programları, mezuniyet törenleri gibi buluşmalarda bu tarz kıyafetlerin giyilmesi uygundur. Elbette tüm kıyafet seçimlerinde olduğu gibi abiye seçimi yaparken de bazı temel kurallara dikkat edilmelidir. Beden yapınıza en uygun seçenekleri değerlendirmeli, renk ve uzunluk konularına ayrıca titizlik göstermelisiniz. Daha uzun görünmek, daha zayıf ve şık görünmek için elbise seçimini en etkin şekilde yapmak önemlidir. Renk tonları ve nakışlar da ürüne farklı bir tarz ve gösteriş katacaktır. Şık olmanın yanında zarif görünmek isterseniz, bu tarz ürünleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Uzun Abiye Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

uzun abiye 1

Uzun abiyeler boyu daha uzun gösterirken, boy en oranının da düşmesine yardımcı olur. Bu şekilde kilo sorunu yaşayan insanlar bu ürünleri tercih edebilirler. Uzun abiye kıyafet giymek, tarzınızı en iyi şekilde yansıtmak gerçekten önemli bir adımdır. Ancak boyunuz aşırı uzun ise bu tarz elbiseleri tercih etmemelisiniz. Özellikle abiye elbise altına giyeceğiniz topuklu ayakkabılar ve uzun etek sizi olduğunuzdan çok daha uzun göstererek, abes bir görünüm olmasına neden olabilir. Boyu ortalama olan kişiler ve belki biraz kısa olanlar, kısa abiye yerine uzun etekleri olan, dökümlü kumaşlardan yapılmış abiyeleri tercih edebilirler. Bu şekilde topuklu ayakkabı ile çok daha uzun, zayıf ve şık bir görünüme kavuşmuş olurlar.

Boyu Uzun Gösteren Abiyeler

uzunabiye 2

Elbise seçiminde model kadar kumaşın da önemi büyüktür. Dökümlü kumaşlar ciddi anlamda daha zayıf ve uzun gösterirler. Tül, gipür ve işlemeler modelde nerede durduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Özel günler için abiye kıyafet almak isteyenler, bolca seçeneği incelemeli, üzerinde nasıl duracağına bakmalıdır. Bu sayede, harika sonuçların alınması söz konusu olacaktır. Boy oranına bakıldığında 150 cm ve 170 cm aralığında olan bayanlar uzun abiye seçebilirler. Daha kısa ya da daha uzun olanlar için eteklerin farklı şekilde olması daha iyi olacaktır. Koyu renkler, kilolu ve kısa olanları daha zayıf ve uzun gösterecektir. Bu şekilde seçimler dikkate alındığında en iyi sonuçlar görsel anlamda elde edilebilir.

No Comments

Leave a reply