jewellerymag ru 10 dress 80 e

Uzun Kollu Gelinlikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzun kollu gelinlik modeli neredeyse en çok tercih edilen zarif modellerden biridir. Gelinlik modeli seçilirken kol detaylarına oldukça dikkat etmek gerekir. Kol modelleri hem gelinin vücut tipini hem de gelinliğin bütün havasını değiştirebilir.

Uzun Kolda Kullanılan Kumaşlar

Uzun kol gelinlikler daha çok tül ve şifon kumaşıyla yapılmaktadır. Bununla birlikte son dönemlerde brode kumaşlar da çok tercih edilmeye başlanmıştır. Kolu tamamen dantelli olan modeller de gelinlik modeline göre tercih edilebilir. Nakışlı olan Fransız dantellerinin üzerine brode kumaşlar aynı zamanda tül ile birleştirildiği zaman muhteşem bir görüntü ortaya çıkar. ,

Özellikle gelinlik modelini vintage tercih eden kişiler ipek etek kesimi ile tasarlanmış bir gelinlik modelinin üst bedenini güpürlü tercih edebilir. Bu tarz mekanlar genelde tarihi düğünlerde çok tercih edilir. Sade bir gelinlik modeli tercihinde olan kişiler kolları bileklerine kadar uzanan güpür kumaş ile tasarlanmış bir kol modeli tercihi yapabilir. Tropet kol ya da balon kol da gelinliğini V yaka tercih eden kişilerin kullanması gereken bir modeldir. Bu şekilde kol detayına verilen hareket ile dekoltedeki açıklık dengelenir.

dantelli gelinlik modelleri 6

Uzun Kollu Gelinliklerde Saç Modeli

Gelinliğin kol detay tüm gelinliğin havasını değiştireceği gibi gelinin yaptırması gereken saç modelini de etkiler. Uzun kol gelinlik giyen gelinlerin daha çok toplu bir saç modelini tercih etmesi gerekir. Uzun kol, gelinin kollarını tamamen kapatacağı için omuzların ve modelin de kapanmaması adına topuz yaptırmak ve gelinliği ön plana çıkarmak gerekir. Bununla birlikte yarım toplanmış ve örgü modeller de tercih edilebilir. Zarif ve sade bir şekilde yapılmış at kuyruğu da uzun kollu gelinliklerde yapılabilir.

Uzun Kollu Gelinliklerde Yaka Tercihi

Gelinlik modelleri kol detayını tamamen etkileyebilir. Yaka tercihi de bunun gibi kol detayını değiştiren bir noktadır. Uzun kollu gelinlik tercih edecek olan kişiler kayık, hakim, bisiklet ya da V yakalı gelinlikleri tercih etmelidir. Böylece uzun kolda yapılan her işleme ve detay daha çok ön plana çıkacaktır. Uzun kollu gelinliklerin yaka kesimleri de genelde V şeklinde olur.

No Comments

Leave a reply