viola chan0454 1024x682 1

V Yaka Gelinlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

V yaka gelinlik çok zarif ve şık duran bir model olduğu için pek çok gelin adayının hayallerinde olan bir gelinlik modelidir. V yaka gelinlikler ile yakışan diğer parçalar birleştirildiği zaman ortaya muazzam bir gelinlik çıkar.

V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka gelinlik modelleri omuzdan göğüs çatalına doğru üçgen şeklinde inan tasarımlara denilmektedir. En yaygın ve en çok tercih edilen modellerden biridir. V yaka hem giyen kişinin boynunu uzun gösterir hem de uzun boyda oldukça şık duran bir modeldir. V yakanın derinliği artırıldıkça boyun daha uzun gözükmektedir. Aynı zamanda gelinliği çok seksi ve gizemli bir hava katar.

viola chan0454 1024x682 2

Dar V yaka gelinlik modelleri genelde boyunla omuzları birleştiren bir şekilde inerek köprücük kemiklerini kapatır. Bu yaka tipi genelde boyu uzun olan gelin adaylarına önerilmektedir. Geniş V yaka gelinlikler ise birbirinden olabildiğince uzaklaşır ve köprücük kemiklerini dışarıda bırakır. Omuzlardan göğüs ayrımına doğru iner. Gelinin omuzları dar ve boynu kısa ise geniş V yaka ile daha uzun gösterebilir. Az derin V yaka gelinlikler göğüs çatalını geçmeyecek derinlikte tasarlanmıştır. Göğüsleri küçük ve omuzları geniş olan adaylara önerilmektedir. Derin V yaka gelinlikler ise göğüs bölgesinin hemen altında biter. Bu nedenle iri göğüslü gelin adayları tercih edilmelidir. Çok derin V yaka gelinlikler ise göbek bölgesine kadar inmektedir. İddialı tarzını göstermek isteyen fit gelin adayları çok derin V yaka gelinlikleri tercih edebilir.

V Yaka Gelinliklere Uyan Kol Kesimleri

V yaka gelinlik çeşitleri daha çok uzun kollu, kısa kollu, truvakar ve askılı modellerle birleştirilmektedir. Küçük göğüslü gelin adayları uzun kollu gelinlikler ile V yakayı birleştirerek kullanmalıdır kısa kollu gelinlikler ise o gelinliğe etkileyicilik ve gizem katar. Eğer mevsim koşulları uygun değilse parça kol kullanmak da aynı etkiyi verecektir. Askılı modeller modeline göre omuzları daha geniş ve dar gösterebilir. Geniş omuzlu kişiler kalın askılı model tercih ederken, dar omuzlu kişiler ince askılı modelleri tercih etmelidir. Truvakar kol model de omuzları dar göstererek gelinliğe daha zarif bir hava katar.

No Comments

Leave a reply