yzgelinlik 1

Yaz İçin Hangi Gelinlik Modeli Seçilmeli?

Yaz gelinliği genel olarak havaların en sıcak olduğu dönemler olması nedeniyle seçilecek olan gelinlik modellerinde rahatlık her zaman ön planda tutulmaktadır. Kullanışlı ve sade gelinlik modelleri yaz dönemlerinin bit numaralı modelleri arasında bulunmaktadır. Yaz ve ilk bahar dönemlerinde havalar yüksek sıcaklıklarda ulaştığı için genel olarak kısa ve askılı kollu gelinlikler tercih edilmektedir. Uzun kollu gelinlikler kış dönemlerinde sıklıkla seçilen türler arasında bulunmaktadır.

Yaz Dönemi Gelinlik Modelleri ve Özellikleri

Yaz için gelinlik seçimi genç kızların ve yeni evlenecek gelin adaylarının üzerinde en çok durdukları ve dikkat ettikleri kıyafetlerden oluşmaktadır. Genellikle günümüzde kış ayına oranla yaz aylarında düğün ve nikah yapan çok sayıda çift bulunmaktadır. Yaz dönemleri düğün sezonu olarak da tanımlanmaktadır. Bu nedenle bu dönem aralıklarında gelinlik modelleri ve fiyatları normal aylara oranla daha uygun fiyatlarda satılmaktadır.

Her gelin için istediği ve tasarladığı gelinlikler farklılık göstermektedir. Rengi ve duruşu bakımından genel olarak beyaz gelinlik ve sade tasarım ürünleri kullanılmaktadır. Yeni yıl ile birlikte sezon ürünleri yeni tasarım harikaları ile yerini almaya başlamıştır. Yaz dönemi gelinlikler diz üstü ve altı olarak farklı boyutlarda da satılmaktadır. Gelinin tercihi ve seçilen mekanların uygunluğu açısından tercih edilen gelinlikler her dönem içinde farklı olabilmektedir.

4 2092018174121

Yaz Dönemi Gelinliklerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik modelleri seçilecek tarihe göre de uygun bir model aralığında tercih edilmelidir. Yaz, kış ve ilkbahar ve sonbahar olarak adlandırılan 4 mevsim içinde her yeni mevsimde farklı tonlar ve tasarımlar genel hatları ile ön planda olmaktadır. Gelinlik alırken kısa ve uzun boylu yapıda olan gelin adaylarının boylarını daha da kısa gösterecek ürünleri almamaları gerekmektedir.

Şık ve zarif bir görüntü içinde olmak isteyen gelinler için seçilen aksesuarlar da büyük önem taşımaktadır. Duvak ve gelinlik boyları da önemlidir. Sade ve şık bir görünüm için gelinlik tercihi her zaman için ön planda tutulmaya devam etmektedir. Dönem değiştikçe tercih edilen modeller ve yeni üretimler de değişmektedir.

Comments:

  • Mikail Kahraman

    1 Nisan 2022 at 01:34

    Gelinlik üst tarafında tamamen dantel olmadı çok hoşuma gittiği için aldım. Aynı zamanda kollarında bulunan dantel detayı ve uzun kollu olması da benim aradığım ve bulmak istediğim gelinlik modeli oluyor. Gelinlik modeli bakanlara tavsiye ediyorum.

Leave a reply